Historia

Firma Handlowa Sawex  istnieje na rynku od 1989 roku. Właścicielami są: Marek Wawrzak (Prezes Zarządu), Magdalena Mirocha (v-ce Prezes) oraz Jolanta Wawrzak (Prokurent). Początkowo firma działała jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Następnie od 1992 roku zmieniła formę prawną, prosperując jako "Sawex spółka cywilna". Od roku 2000 jesteśmy przedsiębiorstwem z ograniczoną odpowiedzialnością, a nasza pełna nazwa brzmi: Firma Handlowa Sawex Sp. z o.o.

Firma zaczęła swoją działalność od małej hurtowni handlującej głównie artykułami tłuszczowymi i konserwami mięsnymi, która zatrudniała 6 osób. W roku 1991 zinformatyzowaliśmy naszą firmę, stając się tym samym pierwszą hurtownią spożywczą w Radomiu oraz jedną z pierwszych hurtowni w Polsce, korzystających z systemów informatycznych. W roku 1994 rozpoczęliśmy dostawy do klienta a także - jako pionierzy w naszej branży - wprowadziliśmy pierwszego przedstawiciela handlowego, odwiedzającego Klientów. Obecnie zatrudniamy profesjonalny zespół 20 przedstawicieli handlowych, pomagających Klientom dobrać asortyment najlepiej rotujący i generujący największe zyski. Od 1999 roku nasi przedstawiciele - również jako pierwsi w tej branży na rynku radomskim - rozpoczęli pracę na urządzeniach mobilnych typu palmtop, co znacznie usprawniło ich pracę, a tym samym obsługę naszych Klientów.

Przez te wszystkie lata zarówno nasza oferta, jak i grono Klientów oraz obszar działalności stale rozszerzały się. Wszystko to wpłynęło na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, uruchamiając nowe oddziały firmy: w 1999r. w Kielcach oraz w 2001r. w Lublinie. Działania te wpłynęły także na znaczny wzrost zatrudnienia. Na dzień dzisiejszy jesteśmy jedną z największych i najlepiej zaopatrzonych hurtowni na terenie Radomia. W swojej ofercie posiadamy ponad 6 tys. pozycji asortymentowych, przechowywanych w trzech własnych magazynach i zatrudniamy ponad 80 pracowników. Zajmujemy się dystrybucją produktów kluczowych producentów oraz współpracujemy z ponad setką innych dostawców. Obsługujemy ponad 1500 Klientów na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Projekt i realizacja: strony www - DevilArt
Jesteś naszym: 1030648 gościem